RCP68C

Czytnik do identyfikatorów stykowych – kart chipowych

RCP 68C

Zestaw RCP 68C (pudełko)

Opis produktu (rozwiń/zwiń)

Czytnik RCP68C obsługuje identyfikatory stykowe ( elektroniczne karty pamięciowe – „chipowe”) i jest przeznaczony do pracy w systemie rejestracji czasu pracy i kontroli dostępu RCPX8 (przykładowy schemat w instrukcji obsługi). Czytnik RCP68C przeznaczony jest do rejestrowania zdarzeń wejścia / wyjścia / wyjścia służbowego oraz kontroli dostępu do urządzeń i pomieszczeń.

Każde zdarzenie WE / WY jest zapisywane w pamięci czytnika. Na żądanie dane z czytnika przekazywane są magistralą szeregową do komputera. Czytnik kart elektronicznych może również pracować poza siecią systemu RCPX8 (praca autonomiczna) i rejestrować zachodzące zdarzenia. Możliwe jest to dzięki zapisanej w pamięci czytnika konfiguracji, tablicy praw dostępu dla poszczególnych pracowników oraz wewnętrznemu zegarowi czasu podtrzymywanego baterią. W takim przypadku potrzebny jest kontakt z komputerem jedynie na czas właściwego skonfigurowania czytnika.

Zasada działania (rozwiń/zwiń)

Wsuniecie w specjalny otwór szczelinowy w czytniku (miejsce na obudowie określone charakterystyczną grafiką) uprawnionego identyfikatora powoduje zarejestrowanie w pamięci czytnika zdarzenia. Czytniki kontrolują dostęp do pomieszczeń uruchamiając np. zamek elektryczny. Nieulotna pamięć umożliwia zapisanie około 40 tyś. zdarzeń. Zapisane zdarzenia są analizowane przez program komputerowy jako zdarzenia RCP (czas pracy) lub KD (kontrola dostępu) – w zależności jak czytnik został skonfigurowany. Ścianka czołowa czytnika wyposażona jest w trzy klawiszową klawiaturę, trzy kontrolki sygnalizacyjne , czteroznakowy wyświetlacz oraz oznakowany otwór szczelinowy w który należy wsunąć identyfikator stykowy (kartę) w celu zarejestrowania zdarzenia. Naciskając odpowiedni klawisz określamy jakie zdarzenie chcemy zarejestrować (czytnik można ustawić do pracy bez konieczności używania klawiatury), wyświetlacz pokazuje aktualną datę i godzinę, a w momencie rejestrowania zdarzenia, numer pracownika.

Dane techniczne (rozwiń/zwiń)

Napięcie zasilania: 12V DC (10 ÷ 15V)
Pobór prądu: 60mA
Temperatura pracy: -20°C do +40°C
Wilgotność względna: do 80% przy 40°C
Wyjście RYG: 12V DC – 1A max
Czas sterowania RYG od 0 do 30 sek
Pojemność pamięci zdarzeń: 40 tyś.
Ilość obsługiwanych identyfikatorów w systemie: 999 szt.
Transmisja danych do PC: RS-485
Bateria (podtrzymanie zegara): 3V (np. CR 2032)
Wyświetlacz: LED, 4 znaki po 7 segmentówi
Klawiatura stykowa, 3 klawisze
Wskaźniki: 1 dioda LED, sygnalizator akustyczny
Trójpisk – potwierdzenie wpisu zdarzenia
Pisk przerywany – na czas sterowania RYG
LED czerwony – wyjście
LED zielony – wejście
LED żółty – wyjście służbowe
Dokładność zegara czasu rzeczywistego: ± 3 min/m-c (w warunkach stabilnych)
Masa: 600g ± 10g
Obudowa: metalowa, malowana proszkowo
Wymiary: 100 x 145 x 37 mm

Budowa (rozwiń/zwiń)

Czytnik RCP68C posiada zwartą metalową obudowę, przystosowaną do zawieszenia na ścianie. Otwarcie przymocowanego urządzenia, możliwe jest tylko przy pomocy klucza. Czytnik wyposażony jest w elektroniczny układ mikroprocesorowy. Posiada wbudowany niezależny zegar czasu z podtrzymaniem zasilania.

Podłączenie (rozwiń/zwiń)

1. +12V – zasilanie czytnika ( + )
2. -12V – zasilanie czytnika ( – )
3. RYG – wyjście do sterowania zaczepem elektromagnetycznym (zamkiem elektr.), przekaźnikiem, itp.
4. OTW – wejście zewnętrznego przycisku otwierania drzwi
5. A – podłączenie przewodów linii RS485
6. B – podłączenie przewodów linii RS485

biuro@lepson.pl
rcp@lepson.pl (pomoc techniczna)

(32) 754 54 54
(32) 754 54 55