RCP58

program komputerowy

Raport pracy pracownika z planem pracy – przykład 1

Raport pracy pracownika z planem pracy – przykład 2

Raport pracy pracownika z planem pracy – przykład 3

Formularz rejestracyjny wersji pełnej programu RCP58:
formularz_rejestracyjny.doc

Instrukcja obsługi programu RCP58 w formie pliku pdf:
instrukcja_obsługi_programu.pdf

Ważna informacja: Instrukcja obsługi w 100% bazuje na Pomocy kontekstowej, dostępnej w każdym oknie programu.

Nie udzielamy telefonicznych porad jak używać programu RCP58 (w rozmowie telefonicznej Użytkownik programu może uzyskać informacje, gdzie znaleźć Instrukcję obsługi programu).

Szkolenia w zakresie możliwości i obsługi programu RCP58 są odpłatne i odbywają się tylko w siedzibie naszej firmy.

Ewentualne błędy programu (uszkodzenia bazy danych) mogą być rozwiązane w jeden sposób: ponowna instalacja programu i odczytanie ostatniego archiwum bazy danych programu – program prosi o robienie takiego archiwum każdorazowo przy zamykaniu (Patrz: rozdział “Rozwiązywanie problemów” w Instrukcji obsługi programu RCP58).

 

Opis produktu (rozwiń/zwiń)

1. Program RCP58 – informacje ogólne
Program RCP58 pozwala na konfigurowanie systemu, kontrolę poprawności pracy czytników, pobieranie zarejestrowanych w czytnikach zdarzeń, tworzenie różnych raportów i obliczanie czasu pracy. Istnieje możliwość zakupu programu w wersji pełnej, rozszerzonej o wiele dodatkowych funkcji. Ustawienie programu do pracy w wersji pełnej bez pliku licencyjnego uruchomi program w wersji demonstracyjnej.

2. Wersja standardowa
Każdy użytkownik systemu RCPX8 otrzymuje bezpłatnie program RCP58 w wersji standardowej. Program ten umożliwia pełną obsługę czytników i pozwala wykonać podstawowe raporty na podstawie zarejestrowanych zdarzeń (z możliwością wydruku lub zapisu do pliku tekstowego). Program ten można pobrać w dziale Pobierz -> Programy. Wersja standardowa, po dokonaniu zmian wersji w Ustawieniach programu w menu System, może także pracować jako wersja demonstracyjna, która umożliwia sprawdzenie możliwości wersji pełnej.

3. Wersja pełna programu (licencjonowana)
Program RCP58 w wersji pełnej jest rozbudowany o wiele dodatkowych, bardzo przydatnych funkcji (najważniejsze z nich zostały wyszczególnione w sekcji Pełna wersja programu). W celu uzyskania licencji na legalne używanie wersji pełnej programu RCP58 należy skontaktować się z producentem oprogramowania – firmą LEP.

4. Wybieranie wersji, w której pracuje program
Wybór wersji, w której użytkownik chce uruchamiać program, następuje w zakładce Wersja programu w Ustawieniach programu w menu System. Jeżeli ktoś mimo braku licencji wybierze wersję pełną, wówczas program uruchomi się w wersji demonstracyjnej. Program w wersji demonstracyjnej pracuje tak samo jak w wersji pełnej, jednakże jego funkcje są ograniczone czasowo lub względem ilości wprowadzonych danych (np. liczby pracowników).
Istnieje także możliwość ustawienia programu w wersji przeglądarka. Pozwala to uzyskać quasi-sieciową pracę w trybie read-only (szczegółowe informacje zawarte są w instrukcji oraz w zakładkach Ustawień programu w menu System).

5. Aktualne wersje programu oraz uaktualnienia
Program RCP58 jest stale rozwijany i poprawiany. Mniej więcej co miesiąc ukazuje się nowa, oficjalna wersja programu. Aktualna wersja programu dostępna jest zawsze na stronie www.lepson.pl w dziale Pobierz -> Programy. Oficjalna, zalecana do używania jest wersja oznaczona liczbą całkowitą. Dostępne w tym miejscu wersje testowe są kierowane do tych użytkowników, którzy sygnalizowali błędy w programie lub sugerowali zmiany.
Zakupiona licencja na używanie wersji pełnej daje prawo do używania wszelkich nowych wersji programu bez wnoszenia jakichkolwiek opłat.

6. Instalacja programu i wymagania systemowe
Program może być instalowany bez odinstalowywania poprzednich wersji, jednakże w takim wypadku należy upewnić się co do poprawności utworzonych (np. na pulpicie) skrótów. Program pracuje na systemach Windows 95/98/ME/NT/2000/XP/2003/Vista/7/8/10, zarówno w wersjach 32 jak i 64 bit, natomiast jego minimalne wymagania nie przekraczają wymagań systemu Windows 95.

Pełna wersja programu (rozwiń/zwiń)

Użytkownik wersji pełnej, w stosunku do wersji standardowej, otrzymuje obecnie dodatkowo:

1. Możliwość tworzenia planów pracy dla pracowników opartych o grupowe szablony
2. Możliwość tworzenia indywidualnych planów pracy pracowników (wprowadzanie urlopów, okresów chorobowych, delegacji itp)
3. Edycję zdarzeń i dodawanie “ręczne” zdarzeń
4. Zaawansowana “grupowa” edycja zdarzeń (zmiana daty, zmiana opcji)
5. Rozbudowany raport RPP z kontrolą takich parametrów pracy pracowników jak: spóźnienia, nadgodziny, urlopy, dni choroby, przerwy w pracy
6. Rozbudowany raport czasu pracy w wersji grupowej – GRPP (możliwość wykonania raportu dla określonej grupy pracowników)
7. Eksport danych (zdarzeń) do innych programów kadrowo-płacowych w dowolnie skonstruowanym formacie (predefiniowane: Optima, Symfonia, HSK Data)
8. Eksport właściwie wszystkich danych w formacie CSV do arkuszy kalkulacyjnych (Excel, OpenOffice)
9. Możliwość tworzenia różnego poziomu dostępu do funkcji programu dla różnych użytkowników (operatorów)
10. Chwilowa blokada programu
11. Wygodny multiselekt np. na liście pracowników
12. Skoki do nazwiska za pomocą klawiszy literowych
13. Grupowe przydzielanie planów pracy
14. Raport obecności z możliwością wyboru dowolnego dnia
15. Raport obecności pokazuje zdarzenia i oblicza czas pracy dla przedziałów WE WY
16. Raport RPP jednocześnie dla wielu pracowników (w formie tekstu)
17. Rozbudowane narzędzie do obsługi wszelkiego typu urlopów w skali wieloletniej
18. Obliczanie sumy godzin w tygodniu (miesiącu) podczas edytowania szablonów i planów pracy
19. Eksport do i z RCP58
20. Precyzyjny raport kontroli dostępu
21. Tryb pracy sieciowej – w ramach tej samej licencji użytkownik może, oprócz programu zainstalowanego na komputerze do którego jest podłączona sieć czytników, zainstalować na dowolnej ilości komputerów program RCP58 w wersji Przeglądarka. Właściwe skonfigurowanie programów pozwala na tych komputerach mieć dostęp do zdarzeń, raportów, listy obecności itp.
22. Rozbudowane funkcje pracy automatycznej i samosterującej pozwalają na ustawienie programu na komputerze głównym do pracy bezobsługowej – szczególnie przydatne przy ustawieniach sieciowych.
23. Funkcja dobowej aktywności czytnika.

Pliki i dokumenty (rozwiń/zwiń)

1. GŁÓWNY PROGRAM KOMPUTEROWY systemu RCP58 (wersja 93). Dla: Windows NT, Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 10 zarówno 32bit jak i 64bit.
rcp58_v93_inst_231207.exe

2. Formularz rejestracyjny wersji pełnej
formularz_rejestracyjny.doc

3. PROGRAM POMOCNICZY. Network Enabler Administrator dla konwertera RCP68 LS/strong>
rcp68ls_v1_0_inst_090424.exe

4. PROGRAM POMOCNICZY. Sterowniki konwertera RCP78 WU.
rcp78wu_x86x64_v1_4_inst_110802.exe

biuro@lepson.pl
rcp@lepson.pl (pomoc techniczna)

(32) 754 54 54
(32) 754 54 55