RCP48WU

konwerter USB do kart zbliżeniowych RFID

RCP48WU

RCP48WU złącza

Opis produktu (rozwiń/zwiń)

Konwerter RCP48WU jest wyposażony w elektroniczny układ mikroprocesorowy. Posiada wbudowany konwerter USB/RS485. Wewnątrz plastikowej obudowy jest umieszczona antena głowicy czytającej kody transponderów zbliżeniowych. Dzięki izolacji galwanicznej komputer jest zabezpieczony przed wpływem przepięć, które mogą pojawić się na niekiedy bardzo długich kablach łączących czytniki systemu RCPX8. Z tyłu obudowy znajdują się dwa gniazda złącz: USB typ B do portu USB w komputerze i RJ12 do puszki LPS1 systemu RCPX8. Gniazda za pomocą dołączonych przewodów pozwalają bezpiecznie i bez pomyłek podłączyć urządzenie do komputera i do sieci czytników systemu RCPX8.

Zasada działania (rozwiń/zwiń)

Konwerter RCP48WU, ze względu na zastosowaną w nim izolację galwaniczną pomiędzy komputerem a siecią czytników, zasilany jest z dwóch stron. Od strony czytników (RS485), oprócz sygnałów komunikacyjnych A i B, doprowadzone jest zasilanie 12V – to samo, które zasila czytniki główne. Od strony komputera zastosowano specjalne, energooszczędne układy elektroniczne, które umożliwiły zasilenie tej części układu czytnika bezpośrednio z portu komputera – bez konieczności stosowania osobnego zasilacza. Szczegóły podłączenia konwertera – patrz rysunek poniżej (Podłączenie). W trybie pracy konwertera konwerter pracuje w pełni automatycznie bez jakiejkolwiek obsługi ze strony operatora systemu. W przypadku wprowadzania do systemu kodów identyfikatorów zadaniem operatora jest położenie danego identyfikatora na obudowie czytnika, wywołanie w programie komputerowym RCP58 odpowiedniej funkcji i, po komunikacie na ekranie, zdjęcie identyfikatora z czytnika.

Dane techniczne (rozwiń/zwiń)

Napięcie zasilania: 12V DC (10 ÷ 15V)
Pobór prądu: 20mA (80mA podczas odczytu ID)
Temperatura pracy: -20°C do +40°C
Wilgotność względna: do 80% przy 40°C
Transmisja danych do PC: USB
Masa: 110g ± 5g
Obudowa: plastikowa
Wymiary: 109 x 79 x 32 mm

Budowa (rozwiń/zwiń)

Konwerter RCP48WU jest wyposażony w elektroniczny układ mikroprocesorowy. Posiada wbudowany konwerter USB/RS485. Wewnątrz plastikowej obudowy jest umieszczona antena głowicy czytającej kody transponderów zbliżeniowych. Dzięki izolacji galwanicznej komputer jest zabezpieczony przed wpływem przepięć które mogą pojawić się na niekiedy bardzo długich kablach łączących czytniki systemu RCPX8. Z tyłu obudowy znajdują się dwa gniazda złącz: USB typ B do portu USB w komputerze i RJ12 do puszki LPS1 systemu RCPX8. Gniazda za pomocą dołączonych przewodów pozwalają bezpiecznie i bez pomyłek podłączyć urządzenie do komputera i do sieci czytników systemu RCPX8.

Podłączenie (rozwiń/zwiń)

Pliki i dokumenty (rozwiń/zwiń)

RCP48WU Konwerter do kart zbliżeniowych – instrukcja obsługi, informacja techniczna (pdf)

RCP48WU Konwerter do kart zbliżeniowych – karta katalogowa (pdf)

biuro@lepson.pl
rcp@lepson.pl (pomoc techniczna)

(32) 754 54 54
(32) 754 54 55